Case study – problem suchych i zaczerwienionych oczu

Jest godzina 17. Popołudniowa zmiana mija powoli. Do apteki przychodzi pani Maria, twoja stała pacjentka. Kobieta ma 60 lat, jest księgową. Prosi o rekomendację. Od dłuższego czasu podczas pracy przy komputerze zauważyła, że jej oczy wyraźnie się męczą. Odczuwa też nadmierne łzawienie i dyskomfort, który określiła jak – „piasek w oku”. Zależy jej na szybkim rozwiązaniu problemu, gdyż jak twierdzi, jej zawód wymaga długotrwałego spoglądania w monitor ekranowy, a obecnie po kilkunastu minutach nie jest już w stanie pracować. Dodatkowo, nie może oddawać się swojemu hobby, jakim jest oglądanie brazylijskich seriali, ponieważ telewizor wywołuje podobne objawy. Podczas rozmowy wspomina także o swoim synu. Trzydziestopięcioletni pan Maciej jest nauczycielem pływania. Poprosił matkę o zakup „jakichś” kropli do oczu. Stwierdził, że podczas pracy na basenie jego oczy stają się zaczerwienione. Zgodnie z tym co mówi jego matka, mężczyzna uważa, że problem wynika z zawartych w wodzie związków chloru. Większość jego kolegów nauczycieli zmaga się z podobną przypadłością. Pacjentka prosi, aby polecone preparaty nie były zbyt drogie, gdyż ma obecnie przejściowe problemy finansowe. Ważnym dla niej jest także, by nie zawierały konserwantów. 

Czytaj również: Łagodzenie objawów związanych z występowaniem zespołu czerwonego oka

Po rozmowie z pacjentką stwierdzasz, że jej problemy wynikają z długotrwałego wpatrywania się w monitor. Odpowiednim wyborem jest zastosowanie kropli nawilżających. W tym wypadku dobrym wyborem będą krople NIEBIESKI STARAZOLIN HYDROFORTE. Ten wyrób medyczny rekomendowany jest pacjentom z suchym okiem i uciążliwymi dolegliwościami trwającymi od dłuższego czasu, poszukującym odpowiedniego nawilżenia w nasilonych objawach suchego oka. Niebieski Starazolin HydroForte zawiera hialuronian sodu w stężeniu 0,4%. Dzięki zawartości tego związku, na powierzchni oka wytwarzany jest ochronny film, który eliminuje objawy zespołu suchego oka tj. m.in. uczucie suchości i piasku pod powiekami. Krople STARAZOLIN HYDROFORTE mają zwiększoną lepkość, dzięki czemu hialuronian sodu utrzymuje się dłużej na powierzchni gałki ocznej. Zapewnia to przedłużone nawilżenie i lepszą ochronę oczu 1. Dodatkowo krople zgodnie z prośbą pacjentki są wolne od konserwantów. Instruujesz pacjentkę, że może je stosować nawet kilka razy na dobę. Produkt może być stosowany aż 6 miesięcy po pierwszym otwarciu, co ma niebagatelne znaczenie z punktu widzenia oszczędności. Krople do oczu Starazolin HydroForte są jednym z nielicznych wyrobów medycznych na ciężką postać Zespołu Suchego Oka 2

Sprawdź także: Jak działają sztuczne łzy i kiedy warto po nie sięgnąć?

Panu Maciejowi zarekomendujesz krople CZERWONY STARAZOLIN FREE. Ten lek OTC przeznaczony jest dla pacjentów z podrażnieniem i zaczerwienieniem oczu – tzw. czerwonym okiem. Stan taki mogą wywoływać m.in. czynniki drażniące tj. dym, wiatr, ostre światło; reakcje alergiczne (np. w katarze siennym), bądź jak w przypadku nauczyciela pływania – chlorowana woda. Czerwony Starazolin FREE zawiera tetryzolinę, która oddziałuje na drobne naczynia oka kurcząc je, przez co w kilka minut dochodzi do zmniejszenia się przekrwienia oka. Efekt utrzymuje się od 4 do 8 godzin 3. Dzięki temu nie jest wymagana częsta aplikacja, co korzystnie wpływa na koszt używania leku. Starazolin FREE to jedyny produkt leczniczy OTC na czerwone oko, bez konserwantów 4, które dodatkowo mogą podrażniać oczy.  

Bibliografia:

  1. Instrukcja stosowania Starazolin HydroForte.
  2. Na bazie przeglądu ulotek kropli nawilżających do oczy w stężeniu HA 0,4% z rynku 07A2 Artificial Tears & Lubric, 11/2021.
  3. Ulotka dla pacjenta Starazolin Free.
  4. Na bazie przeglądu ulotek kropli na czerwone oko z tetryzoliną z rynku 07A5 EYE DECONG&ANTI-INFLAM 11/2021.

SIL Starazolin FREE