Po stronie farmaceuty – czy znasz nową platformę szkoleniową dla pracowników aptek?

Platforma „Po stronie farmaceuty“ to bezpłatny dostęp do certyfikowanych szkoleń edukacyjnych oraz szkoleń produktowych. Jej integracja z aptecznym systemem OSOZ sprawia, że za ukończenie kursów pracownicy aptek dostaną nie tylko wymagane od nich punkty certyfikowane, lecz również dodatkowe punkty w ramach programu partnerskiego Aflofarm Plus (A+). Zebrane  punkty wymienić można na nagrody rzeczowe dostępne w ramach A+ oraz z katalogu nagród edukacyjnych. Dowiedz się więcej!

Autorski portal Aflofarmu https://postroniefarmaceuty.pl dostępny jest dla wszystkich pracowników aptek, zarówno farmaceutów, jak i techników farmaceutycznych, korzystających z oprogramowania Kamsoft.

Szkolenia? Tak, za punkty! 

Na platformie „Po stronie farmaceuty“ dostępne są dwa rodzaje szkoleń. Pierwszym z nich są certyfikowane szkolenia ciągłe przygotowane przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi, do odbywania których farmaceuci są zobligowani w związku z ciążącym na nich obowiązkiem ustawicznego kształcenia. Ukończenie szkolenia pozwala farmaceutom na uzyskanie dodatkowych punktów, zwyczajowo to 2 punkty edukacyjne, rozliczane jako miękkie lub twarde, zgodnie z decyzjami Okręgowych Izb Aptekarskich. Technicy farmaceutyczni, którzy ukończą to szkolenie otrzymują certyfikat uczestnictwa wystawiony przez Aflofarm Farmacja Polska.

– Szkolenia w formie online cieszą się dużym zainteresowaniem wśród farmaceutów – pozwalają na podnoszenie kwalifikacji, szczególnie teraz, gdy ze względu na sytuację epidemiologiczną inne formy kształcenia są niemożliwe. Prowadzone szkolenia dotyczą ważnych problemów klinicznych, prezentują wiedzę w połączeniu z doświadczeniami zarówno od strony farmaceuty, jak i lekarza, co jest niezwykle interesujące i pozwala na lepsze zrozumienie prezentowanych zagadnień – mówi prof. Ewa Balcerczak, Pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ds. Kształcenia Podyplomowego.

W tej chwili na platformie dostępne są  szkolenia ciągłe:Postępy w farmakoterapii chorób układu sercowo–naczyniowego“ orazPostępowanie w pediatrii. Kolka niemowlęca spowodowana nietolerancją laktozy. Jak sobie z nią radzić?“.

Na platformie czekają również szkolenia produktowe. Dzielą się na szkolenia edukacyjne z produktów leczniczych – farmaceuci zyskują za nie punkty do osobnego katalogu nagród zgodnego z prawem farmaceutycznym oraz szkolenia z produktów pozaleczniczych (w ramach programu Aflofarm Plus), za których ukończenie dostaną dodatkowe punkty w programie. Punktacja za kształcenie produktowe wynosi ok. 20 punktów, zarówno za szkolenie edukacyjne, jak i to w ramach programu partnerskiego. Warto podkreślić, że platforma oferuje możliwość zamawiania nagród z katalogu A+ za niższą liczbę punktów, niż w systemie aptecznym. Obecnie dostępnych jest 7 szkoleń produktowych: Desmoxan, Hydrooptima Senior, Delicol, Pluscard, Invirum, Regenerum, Herbapect Junior Bez Cukru.

Punkty i nagrody dla wszystkich użytkowników

Tym, co wyróżnia platformę Po stronie farmaceuty“ jest możliwość zdobywania punktów oraz nagród przez każdego użytkownika – bez ograniczeń dotyczących pierwszeństwa lub liczby osób. Na korzyść działa również dostępność platformy na urządzeniach mobilnych pozwalających na szybki dostęp do istotnych aktualności.

Jak to działa?

Po prostu obejrzyj przygotowaną prezentację szkoleniową, a następnie rozwiąż krótki test. Masz nieograniczoną liczbę prób. W bazie nagród znajdziesz ponad 100 różnych nagród do wyboru dostępnych w dwóch katalogach. Zamów nagrodę, a my zajmiemy się wysyłką!

Co jeszcze czeka na platformie Po stronie farmaceuty“?

Na platformie dostępne są nie tylko szkolenia, ale też najważniejsze informacje na temat produktów i substancji, z którymi codziennie pracują farmaceuci. Znajdziesz tam artykuły problemowe, aktualności ze świata farmaceutycznego, a także decyzje GIF. Na platformie znajduje się również baza produktów Aflofarmu uzupełniona o informacje istotne dla farmaceutów (kody EAN, nr BLOZ, terminy ważności, ChPL, skrócone opisy produktów, informacje o punktacji w programie Aflofarm Plus)  oraz baza przedstawicieli dostosowana do apteki – na platformie zobaczysz dane kontaktowe wyłącznie tych przedstawicieli, którzy faktycznie obsługują Twoją placówkę.

Niespodzianka na start

Dla wszystkich, którzy zdecydują się na założenie konta, Aflofarm przygotował niespodziankę na start – 20 dodatkowych punktów w programie Aflofarm Plus!

Jak dołączyć?

1. Przygotuj numer apteki oraz numer pracownika znajdujące się w systemie Kamsoft.

2. Wejdź na stronę: www.postroniefarmaceuty.pl.

3. Kliknij „Załóż konto”.

4. Wypełnij formularz rejestracyjny.

5. Potwierdź tożsamość w systemie aptecznym Kamsoft.

6. Rozwiązuj szkolenia, poszerzaj wiedzę i ciesz się nagrodami!

Źródło: Aflofarm